PROČ SI ZVOLIT DŘEVOSTAVBU?

16. 3. 2022

Hlavní výhody dřevostavby:

Ekologiedřevo je ekologický, plně recyklovatelný materiál. Uhlíková stopa, kterou zanechá výstavba dřevostavby je minimální.

Jednoduchost – Jednoduchost projekční přípravy oproti klasickým zděným provedením.

Rychlost výstavby – celá výstavba domu na klíč trvá cca. 6 měsíců, případně i dříve při eliminaci betonových podlah.

Více prostoru – nosné stěny na základové desce zabírají mnohem méně prostoru než konvenční zděná zeď. Dostanete mnohem více prostoru.

Variabilita výstavby – u dřevostavby jde zrealizovat komplikované tvary, které u zděné stavby jsou problém. Taktéž je možní měnit dispozice prostoru, přesouvat jednotlivé příčky, posunout dveřní otvory apod.

Tepelně izolační vlastnosti – stěny mají ve standardu součinitel prostupu tepla konstrukce: U = 0,114 W/mK, okna s Ug=0,5 a všechno trojskla. Již ve standardu tedy dbáme o vysoký tlak na úsporný provoz rodinného domu. Dřevostavba šetři korunky.

Bezpečnost – všechny materiály, které jsou použité v našich konstrukcích, jsou klasifikovány jako „nehořlavé“, zatímco dřevo, jakožto základní stavební prvek je dodatečně obloženo ohnivzdornými sádrovláknitými deskami, které poskytují ochranu proti ohni až 180 minut. Lamelové dřevěné konstrukce jsou prakticky samozhášivé, pokud není na blízku zdroj plamene, který by urychlil jejich spalování.

YUMONT | CLT stavby & dřevostavby