• Úvod
  • /
  • Novinky
  • /
  • ROZŠIŘUJEME PORTFOLIO O CLT PANELY – MODERNÍ MATERIÁL PRO DŘEVOSTAVBY

ROZŠIŘUJEME PORTFOLIO O CLT PANELY – MODERNÍ MATERIÁL PRO DŘEVOSTAVBY

3. 4. 2022

YUPANEL CLT

CLT (Cross Laminated Timber) – křížem lepené dřevo

Používání inovativních ekologických stavebních materiálů je jedním z aktuálních trendů moderního stavebnictví. Jsme inovativní společnost, a proto zařazujeme do našeho portfolia produkt z masivního dřeva, jako je křížem lepené dřevo (CLT), které získalo ocenění v mnoha architektonických a designových soutěžích. Vstupte s námi do světa moderních CLT domů a výškových budov ze dřeva značky YU-MONT, ohromujících rozsáhlých otevřených prostranství nebo dřevěných konstrukcí, které jsou při stejné hmotnosti pevnější než ocel.

CLT panely jsou moderní stavební materiál s excelentními stavebními vlastnostmi, vyrobený z kolmo na sebe lepených vrstev z masivního dřeva. Moderní stavby z CLT panelů jsou ekologické, přesné, rozměrově stálé, vzduchotěsné, difuzně otevřené a disponují výbornou statickou únosností.

Konstrukční systém je velmi jednoduchý a lehce proveditelný. CLT panely poskytují díky svým vlastnostem téměř neomezené architektonické možnosti. Dají se bez komplikací kombinovat s jinými stavebními materiály. Jsou ideálním stavebním prvkem pro nízkoenergetické a pasivní domy. Hlavní užití nachází jako vnitřní a vnější stěny, stropy a střechy novostaveb rodinných i bytových domů.

CLT panely tvoří nosnou konstrukci stavby, která se dělí na vnější pohledovou a nepohledovou stranu. U nepohledový strany je dále potřeba z vnější strany stěny zaizolovat. Pro izolaci CLT panelů se požívají všechny běžné zateplovací systémy jako je polystyren, minerální a dřevovláknité desky.

Stěny z CLT panelů splňují požadavky statiky, tuhosti a stavební fyziky. Stěnové panely jsou vzduchotěsné, ale zároveň dostatečně paropropustné, dokážou regulovat vlhkost v místnostech, vytvářejí příjemné vnitřní klima.

Výhody CLT panelů:

suchá výstavba,
masivní ekologická konstrukce,
přirozené klima a zdravotní nezávadnost,
pozitivní bilance CO₂ – ekologická a trvale udržitelná stavební technologie,
nižší hmotnost oproti betonu, cihlám, železu,
krátká doba výstavby na rozdíl od klasické sloupkové konstrukce dřevostaveb,
vzduchotěsnost,
difuzně otevřená konstrukce (vnitřní prostředí bez vlhkosti a plísní),
vysoká rozměrová přesnost CLT panelů díky CNC opracování až 18 metrů na délku,
snadná montáž,
vysoké statické vlastnosti konstrukce,
minimalizace tepelných mostů,
konstrukce odolná vůči zemětřesení (klik na video),
o 10 % více obytné plochy (díky vysoké statické únosnosti a menší tloušťce stěn),
vysoká požární odolnost, až 180 min (REI),
materiál s výborným fázovým „teplotním“ posunem.

CLT panely se dodávají na staveniště s předem vyřezanými otvory podle projektu. Podlahové a střešní konstrukce se získávají horizontálním nebo šikmým naskládáním základních panelů.

Maximální výška panelu: 3 m
Maximální délka panelu: 18 m
✔ Standardní tloušťky panelů: 60, 80, 100, 120, 150 mm.

 

YUMONT | CLT stavby & dřevostavby