• Úvod
  • /
  • Novinky
  • /
  • DESIGNOVÝ DOMEK PRO UNIKÁTNÍ A ZÁŽITKOVÉ BYDLENÍ

DESIGNOVÝ DOMEK PRO UNIKÁTNÍ A ZÁŽITKOVÉ BYDLENÍ

10. 5. 2022

Navrhujeme a realizujeme moderní CLT domky YuPODY (Tiny House), které přizpůsobíme vašim představám a potřebám

Fenoménu moderních malých domků propadá stále větší počet lidí. Dokonce začínají vznikat celé komunity lidí, kteří žijí v takovýchto domečcích. Do Česka tento styl bydlení dorazil celkem nedávno. Je to jasná volba pro každého, kdo razí cestu moderního bydlení, ekologie, minimalismu a ekonomické úspoře.

Vzhledem k tomu, že je klasická stavba domu záležitostí, která se může vyšplhat i do výše několika milionů korun, není divu, že se začínají dělat kompromisy. Ty většinou znamenají nejen snížený komfort, ale také nepěkný design. To však není případem malého moderního YuPODU pocházejícího z projektu společnosti YUMONT Company s.r.o., se sídlem ve Zlíně.

YuPOD je ta správná volba pro rovnováhu mezi moderním bydlením a finanční úsporou. Jednoduché a praktické řešení přináší extra příjemný prostor k bydlení, odpočinku, práci, zábavě a soukromí.

YuPOD bez stavebního povolení

YuPOD ve verzi do 25 m2 je možné postavit na místech, kde by klasický typ stavby neobstál. Pokud chcete postavit váš mini rekreační domek na místě, kam ho není možné dopravit již zhotovený, můžeme ho postavit na vámi zvoleném místě, a to i bez přívodu elektřiny. Díky naší technice můžeme stavbu postavit i na těžko přístupném místě.

Pro stavbu YuPODU není potřeba mít pozemek vymezen v územním plánu. Není potřeba čekat na rozhodnutí o umístění stavby a stavební řízení.

YuPOD M je možné zrealizovat bez jakékoliv povinnosti vůči stavebnímu úřadu.

Co je YuPOD?

YuPOD se řadí do kategorie moderních, designových a ekologických domů. V současnosti se malé moderní dřevěné domky stávají fenoménem. Lidé se doslova předhánějí v tom, jak bydlet moderně a ekonomicky – přesto pohodlně a stylově.

Pokud vám nevadí bydlet v opravdu malém domku o užitné ploše 33,26 m2, ve kterém však bude vše, co byste si jen mohli ke spokojenému bydlení přát, je YuPOD ta správná volba pro vás. Pokud vás zajímá, co YuPOD je a jak vypadá, jste na správném místě.

YuPOD si můžeme představit jako celoroční rekrační domek, který je postaven na velmi malé ploše. Vzhledem k malé velikosti si však YuPOD nepleťte s jinými typy drobných staveb, jako jsou například zahradní domky, maringotky, mobilní domky apod.. Naše YuPODY vyhovují vyšším požadavkům tak, aby nebyla kvalita bydlení nijak omezena.

Jak YuPOD funguje?

YuPOD funguje na principu toho, že je zde přemíra prostoru nahrazena důsledným provedením konstrukce a dispozice interiéru. Konstrukce těchto malých domků je z moderních dřevěných CLT panelů. Tento typ konstrukce má dobré tepelně-izolační vlastnosti, ekologický nádech a moderní vzhled. Vzhledem k malému prostoru k vytápění stačí často menší krbová kamna, nebo topný koberec. Nábytek je řešen na míru podle přání zákazníka.

YuPOD a cena

Je jisté, že oproti stavbě běžného rodinného domu ušetříte. Pokud se rozhodnete si YuPOD přeci jen koupit, pohybuje se jejich cena od 1 500 000 korun a výše. V případě vybavení, úprav na míru a multifunkčního zařízení může být cena vyšší.

Jednoduchá a pevná konstrukce

Založení na zemních vrutech zaručuje lepší použití i ve specifických lokalitách, kam normálně není možné stavbu umístit. Váha celého domu je lépe rozložena a zemní vruty chrání stavbu od vlhkosti. CLT panely jsou zárukou pro dostatečnou izolaci, trvanlivost, precizní sestavení a kotvení.

YuPOD využívá ověřené konstrukční systémy a dbá na vysoké nároky na tepelnou izolaci, rychlou výtopnost, malý odběr elektřiny, a tedy celkovou minimalizaci nákladů na provoz domku. Váš mini domov může být vybaven přívodem vody, nezávislým odpadem a elektřinou. Celkovou infrastrukturu je možné přizpůsobit a nakonfigurovat na základě vašich možností a přání.

Spojitost s okolím

Velké prosklení z tvrzených skel zaručí dokonalý výhled a pocit, že jste venku i uvnitř. Navíc máte k dispozici venkovní terasu s nekonečným výhledem. Pro specifická místa nepotřebujete stavební povolení, a tudíž můžete zažít výhledy, které nejsou dostupné jen tak někomu. Součástí prosklených ploch jsou skryté žaluzie pro možnost vytvoření soukromí, kdykoliv je potřeba.

Celosezónní užívání

Dřevěné zateplené CLT panely, kamna i tvrzené 3-vrstvé velkoplošné okenní systémy – to vše dělá z YuPODU bezpečné a praktické bydlení. Kdykoliv se rozhodnete YouPOD navštívit, nebudete ztrácet komfort a budete mít teplo.

Komfortní vybavení

Společenská místnost s gaučem a kamny, ložnice, praktická kuchyň, sprcha, toaleta i technická místnost, to vše na 25 metrech čtverečních zastavěné plochy. Na zpříjemnění chvíle střešní nebo přizemní terasa s nekonečným výhledem.

Přednosti YuPODU

NÍZKÉ NÁKLADY
JEDNODUCHOST
MOBILITA
SNADNÁ ÚDRŽBA
MULTIFUNKČNÍ VYUŽITÍ
ŠETRNOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Líbí se vám YuPOD?

Kontaktujte nás – ať už pro více informací, nezávaznou poptávku ceny koupě, anebo pro možnosti pronájmu a investice. Napište nám na info@yumont.cz

KATALOG YuPOD

YUMONT | CLT stavby & dřevostavby